بازی لیزر تگ در ایران

كنترل قند خون دیابتی ها با چشمك زدن !

كنترل قند خون دیابتی ها با چشمك زدن ! به گزارش لیزر تگ محققان كره ای نوعی لنزچشمی ساخته اند كه می تواند قند خون را رصد كند و حتی  دارو هم به بدن انسان منتقل كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از دیلی میل، لنزهای چشمی هوشمندی ابداع شده که به افراد دیابتی اجازه می دهد فقط با چشمک زدن سطح گلوکز قند خون شان را کنترل کنند. این لنز مایع موجود در چشم را رصد می کند و گزارش های مربوط به آنرا به صورت بی سیم به اشتراک می گذارد.
محققان دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی این لنز را بعنوان جایگزینی برای تست قند خون ساخته اند. همینطور با کمک نسخه های آتی این لنزها که از راه دور کنترل می شوند و بی سیم هستند می توان داروها را به صورت مستقیم به چشم منتقل کرد. این دستگاه مجهز به فناوری تراشه ای است که قند خون رگ های پشت پلک را رصد می کند و در صورت اضطرار به کاربر اخطار می دهد. محققان ادعا می کنند این تکنولوژی جدید می تواند علایم مبتلا شدن به دیابت را رصد و به درمان آن کمک نماید.
این لنز روی خرگوش ها آزمایش شد و به روشی غیر تهاجمی گلوکز خون آنها را رصد کرد. همینطور به صورت کنترل شده و بی سیم دارویی هم به بدن آنها رساند. «دو هی کئوم» محقق ارشد این پژوهش می گوید: این اختراع را می توان برای انتقال دارو از راه چشم و درمان «رتینوپاتی دیابتی»( diabetic retinopathy) استفاده نمود. این بیماری در نتیجه آسیب دیابت به رگ های خونی پشت چشم به وجود می آید.
او در اینباره می افزاید: لنزهای هوشمند برای رصد مداوم گلوکز مناسب می باشد.


منبع:

1399/02/06
14:11:05
5.0 / 5
2873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است