بازی لیزر تگ در ایران
برای درمان كرونا ؛

ماده موثره داروی فاوی پیراویر در دانشگاه خواجه نصیر سنتز شد

ماده موثره داروی فاوی پیراویر در دانشگاه خواجه نصیر سنتز شد به گزارش لیزر تگ سنتز ماده موثره دارویی فاوی پیراویر و حد واسط های آن به همت محققان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با موفقیت تولید شد.به گزارش لیزر تگ به نقل از دانشگاه خواجه نصیر، سعید بلالایی استاد دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در همین رابطه اظهار داشت: داروی فاوی پیراویر با نام تجاری آویگان نخستین بار توسط یك شركت ژاپنی بعنوان داروی آنفلونزا عرضه شده است.
وی اضافه كرد: بررسی های انجام شده در ژاپن و چین نشان داده است كه این ماده دارویی بر روی ویروس كووید ۱۹ ( كرونا) هم عملكرد موثری دارد.
استاد دانشكده شیمی این دانشگاه همینطور افزود: با عنایت به انتشار كرونا و نیاز جدی كشور به روش های موثر درمانی، سنتز ماده موثره دارویی فاوی پیراویر هدف گذاری شد.
رییس پژوهشكده شیمی دانشگاه خواجه نصیر افزود: بنده به همراه فارغ التحصیلان توانمند شاغل در پژوهشكده شیمی پپتید (دكتر علی نیكبخت و مهندس حمید رضا صحبتی) بعد از اعلام آمادگی جهت انجام این طرح، از روز ۱۴ اسفند تحقیقات خویش را در ارتباط با تهیه حدواسط ها و همینطور سنتز ماده موثره دارویی مورد نظر در پژوهشكده شیمی پپتید دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شروع كردند.
وی در ادامه تصریح كرد: خوشبختانه بعد از تلاش فراوان، ماده موثره دارویی فاویپیراویر و تمامی حدواسط های مربوطه سنتز شده و آنالیز كلیه مواد سنتز شده با همكاری دانشگاه شهید بهشتی در آزمایشگاهی در پژوهشكده گیاهان و مواد اولیه دارویی صورت گرفت.
بلالایی در مورد مسیر سنتز و همینطور حدواسط های سنتز شده اظهار داشت: دانش فنی تهیه ماده موثره دارویی فاوی پیراویر و همینطور حدواسط های مربوطه به یك شركت تولید كننده مواد اولیه دارویی منتقل شده است.
وی در آخر تصریح كرد: با تخصیص امكانات مناسب برای پژوهشكده شیمی پپتید دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و با عنایت به پتانسیل خیلی خوب دانش آموختگان توانمند، این پژوهشكده قادر به تأمین نیاز صنایع دارویی كشور برای داروهای نوین و با ارزش افزوده بالا خواهد بود.


منبع:

1399/01/31
11:44:12
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است