بازی لیزر تگ در ایران
دبیر ستاد اقتصاد دانش بنیان سلامت خبر داد؛

توسعه طرح های پژوهشی سلامت محور کاربردی در راهپیمایی اربعین امسال

توسعه طرح های پژوهشی سلامت محور کاربردی در راهپیمایی اربعین امسال لیزر تگ: دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی از اجرای طرح های سلامت محور در راهپیمای اربعین همچون سال قبل با حمایت معاونت علمی آگاهی داد.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، چهارمین کنگره بین المللی سلامت در اربعین با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و با حضور مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت و تعدادی از فعالان عرصه بهداشت و درمان در دانشگاه علوم پزشکی ایران اجرا شد. در این کنگره اعضای کارگروه های تخصصی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت، متخصصان داخلی و بین المللی به بیان تجربیات و موضوعات کلیدی در عرصه پرداختند.
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی که به عنوان رئیس پنل تخصصی بیماریهای تنفسی در این کنگره حضور داشت به معرفی حمایت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان پرداخت و اضافه کرد: معاونت علمی با همکاری دانشگاه ها و متخصصان کشور در ادوار پیشین راهپیمایی با شکوه اربعین، تلاش نموده است تا با حمایت و توسعه تحقیقات دانشی و کاربردی، سلامت زوار را ارتقا ببخشد و در راهپیمایی امسال زمینه برای پیاده سازی و اجرای پژوهش های فناورانه در عرصه سلامت برقرار شود.
وی بیان کرد: در تلاش هستیم تا اربعین امسال نیز برمبنای یک تحقیق گسترده علمی، مطالعه اثربخشی پروبیوتیک دیگری که بر روی روده و ریه اثر تقویتی دارد و ضمن تقویت سیستم ایمنی، از بروز یک سری از بیماریهای تنفسی بوسیله میکروبیوتای روده جلوگیری می کند، اجرا می گردد.
قانعی با اشاره به اینکه باید توسعه فناوری ها با بوجودآوردن زمینه برای بخش خصوصی و اختصاص فضای لازم برای پژوهش های کاربردی صورت بگیرد، اضافه کرد: اگر زیرساخت و بستر لازم برای توسعه فناوری در کشور به دقت و درستی پیاده سازی نشود، همیشه وابستگی به دستگاهها مانع از توسعه فناوری می شود.
وی اضافه کرد: با همکاری معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و سازمان هلال احمر پیش گیری از بروز بیماریهای تنفسی با تأکید بر کاربرد پروبیوتیک ها در فیلد دنبال شد و با این همکاری مشترک، مطالعه ای با کاربرد یک اسپری بینی برگرفته از عصاره یک نوع جلبک قرمز به همراه یک قرص مکیدنی پروبیوتیک صورت گرفت. نتایج به دست آمده از مطالعه بر روی برخی از امدادگران سلامت که در پیاده روی اربعین سال گذشته، خدمت رسانی می کردند و از این ترکیب استفاده کردند، اثربخشی آنرا نشان داده است.
چهارمین کنگره بین المللی سلامت در اربعین با بیش از دو هزار شرکت کننده، ۳۸۷ مقاله، ۱۸۰ سخنرانی، ۲۰۷ پوستر الکترونیک، ۲۰۰ سخنران موضوعی در ۱۷ محور علمی و ۳۸ سخنران علمی کار خودرا به انتها رساند.

1403/04/17
12:50:44
0.0 / 5
86
تگهای خبر: پوست , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است