بازی لیزر تگ در ایران

ساخت نرم رباتی با الهام از بطری کچاپ

ساخت نرم رباتی با الهام از بطری کچاپ لیزر تگ: پژوهشگران با الهام از بطری کچاپ نم رباتی ابداع نموده اند که می تواند حرکت نماید.


به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، بطری پلاستیکی سس کچاپ دارای یک دریچه کوچک در قسمت در آنست که اجازه می دهد محتوای داخل آن بیرون بیاید. در همین راستا پژوهشگران هلندی با الهام از این مکانیسم یک محرک ابداع نموده اند که می توان آنرا در نرم ربات های خودکار به کار برد.
پژوهشگران دانشگاه آیندهوون این گجت را طراحی نموده اند که دریچه هیسترتیک نام گرفته است. گجت مذکور رفتار دریچه بطری کچاپ برای سریع باز و بسته شدن (برای خارج شدن مقدار اندکی سس) را تقلید می کند. بنظر می رسد چنین واکنشی چندان جالب نباشد. اما هدف استفاده از آن در ربات پمپاژ هوا بوسیله دریچه به یک دست پا یا انگشت پنوماتیک و ایجاد وا کنش جهشی است که سبب می شود دستگاه بطور مرتب منقبض و منبسط شود و همزمان به عقب و جلو حرکت نماید. علاوه برآنچه گفته شد، برخلاف دستگاه های الکترونیکی پیچیده و نیازمند برق زیاد، چنین حرکتی در گجت جدید با یک مکانیسم آنالوگ ساده شروع می شود. حتی می توان پمپ هوا را به وسیله تغییراتی در محیط ربات فعال کرد و در نتیجه نیاز به کنترل خارجی ابزار نیز از بین می رود. به بیان ساده تر دریچه هیسترتیک شامل یک پایه سیلیکونی مسطح با شکاف هایی لیزری روی آنست. فلپ های به وجود آمده توسط شکاف ها تا آن زمان که فشار هوای پشت آنها به آستانه مشخصی برسد بسته می مانند و بعد از آن باز می شوند تا هوا را آزاد کنند. سپس باردیگر بسته می شوند و این چرخه بارها تکرار می شود. کارشناسان متوجه شدند هنگامیکه ۲ دریچه به یک پمپ متصل می شوند، بطور ناهماهنگ باز و بسته می شوند. به عبارت دیگر هنگامیکه یک دریچه باز می شود، دیگری بسته می شود. پژوهشگران با بهره گیری از این پروسه یک نرم ربات ابداع کردند که با کمک ۴ پا راه می رود. آنها همین طور یک دست رباتیک ابداع نموده اند.

1401/09/06
12:14:09
0.0 / 5
226
تگهای خبر: دستگاه , ربات , رباتیك , گجت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است